Reconstructie kruispunten Leidseweg-Bachlaan en Mozartlaan
De gemeente gaat de kruispunten Leidseweg–Bachlaan en Leidseweg–Mozartlaan herinrichten. Het doel is om de verkeersveiligheid en overzichtelijkheid te verbeteren, vooral voor fietsers en voetgangers. Zij kunnen straks makkelijker en veiliger oversteken.
Algemene informatie
Wat gaat er gebeuren?
- De naderingssnelheid op de kruising van de Leidseweg wordt verlaagd door het aanleggen van drempels.
- De weg wordt aan één zijde iets verlegd om weggebruikers erop te attenderen dat zij een kruispunt naderen.
- De huidige voorrangssituatie is verwarrend. Daarom verdwijnen de verkeerslichten voor voetgangers en worden de zebrapaden op de Leidseweg verwijderd.
- In plaats daarvan komen er duidelijke oversteekplaatsen met meer opstelruimte voor voetgangers en fietsers.
- Voor de herinrichting moeten enkele bomen worden verwijderd, maar er worden ook nieuwe bomen geplant en het gebied rond de kruispunten wordt groener ingericht.
Participatie
Op dinsdag 20 mei jl. vond een inloopavond plaats waar omwonenden en belanghebbenden de schetsontwerpen voor de kruispunten konden bekijken, vragen stellen en aandachtspunten meegeven aan het projectteam. De bijeenkomst werd goed bezocht en zijn waardevolle suggesties gedaan, maar ook kritische opmerkingen geuit. Deze signalen nemen we serieus en betrekken we bij de vervolgstappen in het ontwerp.
Daarnaast is overleg gevoerd met de Fietsersbond, de hulpdiensten en de busmaatschappijen, onder andere over bereikbaarheid, verkeersveiligheid en uitvoeringsfasering. Ook hun inbreng wordt meegenomen in het verdere ontwerp.
Planning
De verwachting is dat de werkzaamheden dit jaar van start gaan en doorlopen tot in 2026.
Meer informatie
Neem gerust contact op met projectleider dhr. E. Endlich via 088-6549784 of eendlich@voorschoten.nl.