Huurovereenkomst tussen ijsclub en gemeente maakt weg vrij voor combibaan
Gemeente Voorschoten ondertekende gisteren een nieuwe huurovereenkomst met IJsclub Voorschoten. Dit betekent dat de ijsclub kan beginnen met de aanleg van een combibaan. Dat is een verharde ijsbaan die ook kan worden gebruikt om te skeeleren.
V.l.n.r. Matthijs Schaller, Hans van den Boogaardt, Hubert Schokker, Adri Koster, Freek Bomhof, Hans van Beveren, Michel Zonneveld, René Schouten
IJsclub Voorschoten wil voor het einde van 2026 een combibaan realiseren. Doordat een combibaan sneller opvriest, kunnen inwoners en bezoekers vaker op natuurijs schaatsen. In de zomer kunnen ze op diezelfde baan skeeleren. Voor IJsclub Voorschoten is de combibaan een cruciale stap om de vereniging jaarrond ruimte te bieden voor trainingen, jeugdactiviteiten en het verenigingsleven.
Mede te danken aan sportaccommodatiebeleid
“We praten al jaren over een combibaan”, zegt wethouder Hubert Schokker. “De afgelopen maanden hebben leden van IJsclub Voorschoten daar extra de schouders onder gezet, waardoor het er nu echt van gaat komen. De IJsclub ziet de overeenkomst als een belangrijke doorbraak om die inzet te verzilveren. Deze voortgang is mede te danken aan het sportaccommodatiebeleid dat de gemeenteraad vorig jaar vaststelde. Want daardoor kwam er een subsidieregeling voor dit soort sportinitiatieven. Ik kijk uit naar het moment waarop jong en oud hier hun allereerste rondjes gaan draaien.”
Enorme stap
Freek Bomhof, voorzitter van IJsclub Voorschoten: “Met deze overeenkomst zetten we een enorme stap richting een toekomstbestendige schaats- én skeelerclub. Met een combibaan kunnen we vaker schaatsen, blijven we aantrekkelijk voor jeugd en behouden we het schaatsen als verenigingssport in Voorschoten. Dat dit nu kan, is het resultaat van jarenlange inzet van onze vrijwilligers, in goede samenwerking met de gemeente.”
Informatiebijeenkomst 12 mei
De ondertekening vond plaats in het clubgebouw aan de Anthonie van Leeuwenhoekkade. Daar organiseert IJsclub Voorschoten op 12 mei om 19.30 uur ook een informatiebijeenkomst voor inwoners. Tijdens deze bijeenkomst is er tijd voor een toelichting op het ontwerp. Ook de planning van de toekomstige uitbreiding van schaatsclub naar schaats- en skeelerclub komt dan aan de orde.