U bent hier: evenementen » 2011 » 08 » 30 » 9 september beeldenexpositie tuin oranjerie kasteel duivenvoorde

9 september: beeldenexpositie tuin Oranjerie Kasteel Duivenvoorde

Voor de tweede maal wordt dit jaar in de tuin van de Orangerie van landgoed Duivenvoorde een beeldenexpositie ingericht. De expositie met als titel ‘..en ik het licht nu eenmaal zo versta’ omvat dierfiguren en organische abstracte beelden van 9 Nederlandse kunstenaars.

Voor deze gelegenheid is de privétuin een maand lang opengesteld. De feestelijke opening zal, voorafgaand aan het monumentenweekend, plaatsvinden op vrijdag 9 september van 17.30-19.30 uur in aanwezigheid van de kunstenaars.  Vervolgens is de expositie open van 10 september tot zondag 2 oktober op donderdag  tot en met zondag van 12.00 uur tot 17.00 uur.

Aansluitend bij de tentoonstelling in Kasteel Duivenvoorde, Fashioning Nature, bloem- en diermotieven, zullen op de  beeldenexpositie beelden van dieren te zien zijn afgewisseld met organische abstracte beelden.  Er zullen in de tuin ongeveer 50 grote beelden geëxposeerd zijn van 9 Nederlandse kunstenaars. Daarnaast zal er in vitrines ook een twintigtal  kleine beeldjes tentoongesteld worden. Aan de expositie nemen deel: Hiske Bem, Monica Rotgans, Saskia Sombeek, Roland de Jong Orlando, Margriet Barends, Marie-Jose Wessels, Marina van der Kooi, Philip de Koning en Jeanette Jansen.

De tentoonstelling heeft als titel: ‘..en ik het licht nu eenmaal zo versta’. Dit is de slotregel van het gedicht Het licht is rond van Pierre Kemp. Deze regel is als titel gekozen, omdat het verwijst naar de impuls van de kunstenaars om hun werk te maken. Tegelijk is het een inspirerende manier om naar dieren te kijken.

Tijdens de openingstijden van de expositie zal er een theetuin zijn in de tuin van de Orangerie in de open lucht.

Nieuw dit jaar is dat er rondleidingen georganiseerd worden voor groepen. Als men met een groepje van ongeveer 5 tot 12 mensen daarvoor belangstelling heeft, kan men een afspraak maken. In ongeveer veertig minuten wordt een toelichting gegeven op de beelden, de werkwijze en inspiratie van de kunstenaars. De kosten zijn 6 euro per persoon, of 10 euro inclusief  thee (of koffie) en taart. Men ontvangt dan ook een brochure met meer informatie over de kunstenaars.

De toegang voor de beeldenexpositie is gratis, bezoekers dienen wel een geldig toegangsbewijs voor het landgoed te hebben.

Voor meer informatie: www.beeldentuinorangerie.nl

  • 9 september 2011

Kies een periode